Zabrouzdali jste na přehled projektů Junior Internet 2016 – starší kategorie. Účastníkům je mezi 16 a 21 lety. Podívejte se, jak tvoří budoucí špičky IT. 

Příjemné chvíle nad projekty přeje JI!

KATEGORIE WEB

Hope Breakers

Parodie na webové stránky profesionálních týmů počítačových her v obsazení studentů.

Team Solomid

Fanouškovská stránka profesionálních hráčů z týmu Solomid (počítačové hry).

Cimbálová muzika FRAJ

Oficiální stránky cimbálové muziky, kde je možné sledovat nejenom aktuality a události. Nemůže chybět ani popis folklórního souboru ajn.

Zásuvčička

Sedíte celé dny v kanceláři? Co takhle změna? Popadněte laptop a vyražte kódit někam jinam! Najděte si místo, kde můžete v klidu strávit pár příjemných chvil a přitom v klidu pracovat.

Lidumila

Stránky pro charitativní chráněnou dílnu. Prodej výrobků vyrobených lidmi s postižením. Jedná se o alternativu k oficiálním stránkám.

Praledo

Oficiální stránky praktického lékaře pro dospělé. Přínos je informační.

Slovácko

Prezentace regionu Slovácka z pohledu žáků.

Lifestyle blog s YouTube kanálem

Lifestyle blog zaměřený na módu, novinky z gastronomie, cestování, výzvy, kulturu a zajímavosti každodenního života.

Catness Design

Stránky designových pletených produktů.

Karate

Téměř oficiální stránky karate klubu v Uherském Hradišti. Nejenom novinky, akce a události, ale také informace o tom, jak s karate začít, kde se přihlásit, …

!! HLASUJ ZDE !!

KATEGORIE WEB (2. část)

Webové stránky Gymnázia Františka Palackého ve Valašském Meziříčí

Na nových webových stránkách GFPVM jsem začal pracovat na začátku června 2015, kdy byla od vedení školy přijata má nabídka na vytvoření zbrusu nového webu, a to zcela zdarma. Projekt jsem bral jako cennou zkušenost a referenci, a po usilovné práci přes následující letní prázdniny se ke konci srpna podařilo web spustit. Staré stránky vykazovaly řadu nedostatků, které souvisely s dobou, ve které vznikly (rok 2004) – byly zastaralé, nepřehledné, na mobilních zařízeních nepoužitelné; mimo jiné nebylo dbáno na jejich bezpečnost ani na snadnost používání a doplňování dat. Krom toho, že nový web všechny tyto neduhy vyřešil, přidává spoustu užitečných funkcí, například velice ceněný kalendář akcí, galerie, aktuality s přiloženými fotografiemi a soubory; administrátorům pak práci ušetří např. tzv. autocomplete při přidávání jídelníčku s doplňováním alergenů, automatizovaný přesun školních roků (navýšení čísel tříd, tvorba seznamu absolventů), systém oprávnění a mnoho dalšího. Krátce po spuštění se mi dostalo nesmírně pozitivních ohlasů; věřím, že webové stránky zaujmou i Vás.

Tukan

Stránky kultovního českého časopisu Tukan, který se zabývá černým humorem, satirou a roztomilými koťátky.

Blog Nat&Tes

Jsme blog, který píšou dvě šestnácti leté holky. Náš blog se zabývá především cestováním a módou, různými nápady a také zde najdete zaznamenané naše trapné ale i vtipné chvilky. Chceme, aby naši čtenáři vyzkoušeli něco nového  , a proto zde najdou jak typy jsou cestování, ale také na různé vychytávky.

Školní jídelna GUH

Stránky věnované nejlepším jídlům školy z pohledu žáků, učitelů a kuchařek okořeněné názory na jednotlivé pokrmy.

Chloumecké webové stránky

Tyto stránky slouží především jako informační systém pro obyvatele obce, místní hasičský sbor, ale i pro všechny co mají k Chloumku nějaký vztah, či si jen chtějí naplánovat výlet do naší obce a jejího okolí. Návštěvníci zde naleznou vždy aktuální informace o dění v obci, kontakty na místní živnostníky a lékaře v blízkém okolí, ale rovněž mohou prostřednictvím fotografií zavzpomínat na kulturní akce pořádané sborem dobrovolných hasičů.

Gymnázium Christiana Dopplera – oficiální web

Oficiální webové stránky Gymnázia Christiana Dopplera sídlícího v Praze. Web byl vytvořen v rámci studentské výzvy vyhlášené školou. Web musel splňovat podmínky definované ve výzvě (mj. použití opensource CMS systému).

TIB, z.s. – oficiální webové stránky

Jedná se o webové stránky neziskové organizace TIB, která se zabývá výukou programování, práce na počítači a věci související s ICT. Hlavní specializací je pořádání dětských kroužků na základních školách v Praze, ale kromě toho také nabízí e-learningové kurzy pro učitele a mnoho dalších věcí.

Na webu je důraz na zdůraznění dvou hlavních aktivit – kroužky pro žáky / studenty a programy pro školy. Web je poháněn redakčním systémem Joomla (na žádost představenstva spolku, které tento systém používá pro většinu svých projektů). Využívá tradiční technologie, jako jsou HTML, CSS, preprocesor LESS, framework Bootstrap, automatizační nástroj Grunt a javascriptový framework jQuery.

Dopplerův MaFin

Dopplerův MaFIn je cyklus odborných přednášek z Matematiky, Fyziky a Informatiky pro studenty osmých a devátých tříd základních škol a nově také pro širokou veřejnost. Celou akci organizují studenti z Gymnázia Christiana Dopplera. Celý web je vytvářen vlastním systémem, naprogramovaným v jazyce PHP (framework nette) a pro front-end jsou využity technologie HTML(5), CSS(3), automatizační nástroj Gulp a samozřejmě také CSS pre-procesor. Celému front-endu převládá CSS Framework Bootstrap. CMS systém, který pohání webové stránky, je vytvořen na míru a umožňuje přístup do administrace, která je více-úrovňová (pro organizátory, pro přednášející). Z prostředí administrace lze měnit celý obsah webových stránek, včetně přidávání termínů přednášek, přidávání samotných přednášek, úprava textů, přidávání uživatelů a vlastní informační nástěnku pro přednášející.

Divočina Slovácka

Základní informace o divočině Slovácka, tj. přírodní lokace, fauna, flóra, … Jako přínos vnímáme, že pokud se uživatel bude zajímat o dané téma, nemusí problematiku hledat na více webech. Vše přehledně na jednom místě.

!! HLASUJ ZDE !!

KATEGORIE DESIGN

Průzkumník – aplikace pro Windows 10

Průzkumník (File Browser) je „univerzální“ aplikace pro Windows 10. Klade si za cíl doplnit důležitý kousek softwaru, který v novém prostředí uvedeném ve Windows 8 (dříve zvané Metro) chybí. Jedná se o náhražku klasického Průzkumníka Windows, která je ovšem dobře uzpůsobena i dotykovému ovládání a běží nejen na počítačích a tabletech, ale i na mobilních telefonech a dalších zařízeních s Windows 10.
Cílem takové aplikace není mít na počítači i na telefonu totožné uživatelské rozhraní na úkor ergonomie, ale místo toho se snaží využívat techniky responzivního/adaptivního designu, dobře známého z vývoje webových stránek, které běží na široké škále zařízení s různou velikostí displeje a proto je třeba webovou aplikaci uzpůsobit každému z nich.
Výhodou takového rozhraní je, že i na počítači lze okno aplikace zmenšit a přitom neztratit funkčnost, stejně jako možnost připojit k mobilnímu zařízení větší obrazovku (případně i klávesnici a myš) a mít stejné rozhraní jako na počítači a možnost pracovat jako na počítači a využívat aplikaci naplno.

Hype Pub Concept

Jedná se o projekt barového webu, který by pasoval pro puby a restaurace. Ukazuje jak by mohl vypadat standard barových nebo jiných gastro webů.

MULTIMIDIUM PORTFOLIO

Obsahuje GALERII WEB PORTFOLIÍ 4. ročníků, absolventů i současných studentů, vytváří profil studenta se základními informacemi o tom, kam pokračovala jeho cesta po absolvování střední školy a odkazuje na ukázku prací.

Videoprezentace ateliérů Střední UMPRUM školy v Uherském Hradišti

Experimentální propagace školy na internetu. Soutěžní projekt se skládá z několika „stránek“. K nahlednutí zde: ateliér grafický design, ateliér oděvní design, ateliér kamenosochařství, ateliér užitá malba

Tvorba grafické šablony pro redakční systém wordpress webu školy

Cílem projektu byl samozřejmě redesign starých webových stránek, dále jsem se díky projektu zdokonalovat v programování a tvorbě šablony na redakční systém WordPress, kterou jsem tehdy dělal poprvé.

v této kategorii v odborné soutěži soutěžili i vybrané projekty z kat. web

MULTIMIDIUM PORTFOLIO – jednotlivá soutěžní portfolia:

PORTFOLIO – Jana Sedláčková

PORTFOLIO – Alžběta Zapletalová

PORTFOLIO – Lenka Motyčková

PORTFOLIO – Anna Čaníková

PORTFOLIO – Karolína Čechová

PORTFOLIO – Petra Janíková

PORTFOLIO – Gabriela Skopalová

PORTFOLIO – Kateřina Ottmarová

PORTFOLIO – Kateřina Gottwaldová

PORTFOLIO – Adam Moštěk

PORTFOLIO – Vojtěch Strbačka

PORTFOLIO – Denisa Sovjáková

PORTFOLIO – Hana Šimková

PORTFOLIO – Kateřina Mičková

PORTFOLIO – Barbora Hirtová

PORTFOLIO – Kristýna Krupičková

PORTFOLIO – Klára Kmošková

!! HLASUJ ZDE !!

KATEGORIE CONTENT/JEDI

v této kategorii v odborné soutěži soutěžili projekty z kat. web a design