Zabrouzdali jste na přehled projektů Junior Internet 2016 – mladší kategorie. Účastníky jsou mladí nadšenci do 16 let. Podívejte se na benjaminy IT, co vše již dokáží! 

Příjemné chvíle nad projekty přeje JI!

  KATEGORIE WEB 

Web mankala.cz – Česká federace mankalových her

Vytvořil jsem webové stránky České federace mankalových her podle designu, který jsem navrhl a přihlásil do loňského ročníku této soutěže. Stránky již nejsou na žádném testovacím serveru, ale domluvil jsem se s prezidentkou federace a jsou nasazeny přímo na oficiálním webu federace www.mankala.cz
Napsaný HTML i CSS kód je validní.
Při červencovém zasedání rady si naše federace dala za úkol redesign stránek – nyní si toto můžeme odškrtnout jako splněné.

Generátor křížovek

Generátor křížovek je internetová služba, která díky předem naplněné a obsáhlé databázi slov dokáže vygenerovat křížovku s jakoukoliv tajenkou – tu si totiž vymyslíte Vy!

Flatspace

Flatspace ukazuje tak fascinující vesmír plný nepředstavitelných faktů obalený do minimalistického designu – flat design. 

Blow.js

Jednoduchý JavaScriptový přehrávač s otevřeným zdrojovým kódem. Je jednoduše konfigurovatelný (klade důraz na jednoduché nerování
konfigurace, není k ní potřeba JavaScript), snadno použitelný a využívá knihovny, které jsou dnes na webu skoro samozřejmostí – jQuery
a Font Awesome. Navíc má otevřený zdrojový kód a tak si ho každý může upravit k obrazu svému. Prioritou je pro mě také vychytané ovládání na rozšiřujících se dotykových displejích, což je věc, kterou v současné době nejpopulárnější přehrávače (Video.js, mediaElementJS) nezvládají na jedničku.

DámeMatematiku

Dáme Matematiku je interaktivní aplikace určená na procvičování základů matematiky. Uživatel si může vyzkoušet svojí úspěšnost v mnoha přednastavených cvičení. Zároveň si také může vytvořit svoje vlastní příklady a pak procvičovat. Projekt by mohl přinést inovaci v učení se matematiky na příklad ve školách. Místo otravného a zdlouhavého vpisování do pracáků, by se tak studenti mohli zlepšovat ještě efektivněji a zábavněji.

 !! HLASUJ ZDE !!

  KATEGORIE DESIGN

Redesign šachového webu chesspce.cz

Navrhl jsem redesign webu chesspce.cz. Tyto stránky budou tzv. user friendly. Vzhled stránek je moderní, využívá trendy flat designu a je obohacen vlastními fotografiemi. Při nasazení bude zajištěna i responzivita 

Webdesign JuniorInternetu

Redesign webové stránky JuniorInternetu. 

 !! HLASUJ ZDE !!

  KATEGORIE CONTENT/JEDI

Just Facts

Jsme Just Facts – studentský faktografický projekt, který na českém internetu působí od května 2014. Denně na našich facebookových stránkách zveřejňujeme zajímavosti ze všech možných oblastí. Naším cílem je aktivně rozvíjet všeobecné znalosti, zvýšit povědomí o alternativních tématech a vyvrátit dezinformace konkurenčních komerčních stránek. Populárně-naučnou formou tak vyvracíme mýty a odhalujeme to, co všechny zajímá.

Naše inovace? Jsme jediný neziskový projekt svého druhu. Když se na nás někdo obrátí s odbornou neznalostí, rádi danou problematiku nastudujeme a vše uvedeme na pravou míru. Jako jediní objasňujeme problémy do hloubky pomocí rozšířených popisků k jinak krátkým a čtivým zajímavostem.

Pochopení bez zábran. Vězte, co nevíte, na Just Facts.

SpaceFacts

První facebooková faktografická stránka u nás primárně týkající se vesmíru a věcí okolo něj. Velký důraz je kladen na estetickou stránku, ta je vedena v minimalistickém duchu.

Web Saton s.r.o.

Inspirovala mě ponižující kvalita aktuálních stránek firmy mého otce, tak jsem se rozhodl, že to změním a udělám jim lepší stránky s vizí mladého člověka. Stránky jsou sice pořád ve vývoji, ale první ohlasy říkají, že zatím je to super…

hešteg-youtube kanál

Hraju ve videích také je vymýšlím,natáčím a stříhám.

Buď na NETU SAFE!

V rámci programu Web Rangers 2015/2016 (který pořádá český Google), ve kterém byl mimochodem náš projekt ohodnocen jako jeden z osmi nejlepších projektů z ČR a SR, jsme vytvořili projekt jménem ,,Buď na NETU SAFE,, , který si klade za cíl informovat a poučit naše vrstevníky o zásadách bezpečného chování v online prostředí. Projektem jsme ovlivnili až půl druhého tisíce lidí.

Tap.Me PRO

Uživatel si může vychutnat pořádný „rage“ z toho že skončí už u druhé překážky.

!! HLASUJ ZDE !!